April 23, 2024

Aviokoulu

Parisuhteen lyhyt kertaus

Maailma pelastuu

Maailma pelastuu, kansa köyhtyy.

Sähköautojen hirmuisen hypetyksen keskellä on tainnut monelta unohtua, paljonko kaikki maksaa? Pelkästään riittävän latausverkoston rakentaminen ja asuntojen pihoilla olevien pistorasioiden muuttaminen maksaa järkyttäviä summia. Ohessa laitan linkin määräyksiin, joita pitää ottaa huomioon, kun taloyhtiöissä lähdetään valmistautumaan autojen latausmahdollisuuteen. Autottomat asukkaat ovat riemuissaan tulevista kustannuksista, jos yhtiössä ei ole erikseen autopaikkaosakkeita.

Byrokratiaa ja turvallisuuden maksimointia

Jos jaksat lukea koko sääntöviidakon kaikkine numeroineen haukottelematta, olet oikein ilmastoystävällinen henkilö. Kaikki ostavat sähköauton ja maailma pelastuu:

https://www.sesko.fi

Maailma pelastuu
Maailma pelastuu